URC

URC – United Refractories Company 45 yılı aşkın zamandır yüksek performans gösteren ürünleri geliştirerek döküm, demir-çelik, alüminyum, çimento, enerji ve gübre endüstrilerine tedarik eden Amerika merkezli global bir refrakter üreticisidir. Endüstrilerin proses ihtiyaçlarını ve kullanım süresi gereksimlerini karşılayan, performans tasarımlı monolitik ve özel refrakter çözümleri sunar. Bu çözümler, içerisinde sadece ürün tavsiyesini değil, kalite, teknoloji ve servis desteğini de barındırır.

Firma, metal ve metal dışı indükleme sistemlerine, gaz ve kömürle yakılan uygulamalara da hizmet vermektedir. Dahası, yarının teknolojisini bugünden sunmak üzere içinde en son indükleme teknolojisini barındıran fırınların da dahil olduğu sistemlerin üreticisi, dünya çapındaki Orijinal Ekipman Üreticileri (OEM) ile ortak çalışmalar yürütmektedir.

URC ürünlerinin sektörde lider olmasını sağlamak ve kullanıcılarının özgün ihtiyaçlarının ötesine geçebilmek için Brookville, Indiana’daki araştırma ve geliştirme merkezi ile durmaksızın yenilik yaratmaktadır..

Üretimini Brookville, Indiana, Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştiren URC'nin aynı zamanda Hindistan, Japonya, Çin, Brezilya ve Türkiye başta olmak üzere olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinde lisanslı üretici ve dağıtıcıları bulunmaktadır. AKM Metalurji de URC'nin Türkiye'deki lisanslı üreticisi ve distribütörüdür.