• akm@akm.com.tr Bize Yazın
  • +90 216 467 31 40Bizi Arayın

YANGIN KORUNMA

Yangın korunma önlemleri günümüz modern ve karmaşık yapılarının vazgeçilmez unsurlarıdır. Pasif yangın korunma önlemleri olarak da adlandırılabilen bu yöntemler aslında en etkin ve ekonomik korunma sistemi olarak bilinir.

Yüksek binalar, endüstriyel tesisler, oteller, spor salonları ve stadyumlar, havaalanı terminalleri, metrolar, tüneller, yeraltı inşaatları, askeri ve sivil gemiler, petro-kimya ve deniz üstü platformları gibi insanların toplu halde kullandıkları yapılarda henüz inşaat aşamasında alınacak önlemler, oluşması muhtemel birçok sorunu önceden çözecektir.

Morgan Advanced Materials-Thermal Ceramics tarafından sunulan FireMaster ürünler yangından korunmada kullanılan en önemli malzeme grubudur. Ürünün temel özelliği, yangına dayanım konusunda en kapsamlı ulusal ve uluslararası standartlara uygun sertifikaya sahip malzeme yelpazesini temsil etmesidir.

FireMaster ürün grubu içinde bulunan battaniyeler, plakalar, özel şekilli ürünler, kaplamalı özel malzemeler ile henüz inşaat aşamasında gerekli yangın korunma önlemleri başarı ile alınmaktadır.

Bahsi geçen yapıların özel bölümlerinde, çatı ve tünellerde, yangın ve asansör kapılarında, vana ve flanşlarda, yangın riskinin fazla olduğu bölümlerde, ısıtma-soğutma ve kablo kanallarında başarı ile kullanılan Firemaster ürünler, AKM stoklarından kullanıcıya hızlıca sunulmaktadır.

Başlıca yangın korunma ürün grupları ise,

FireMaster Ürünler
Rockwool Ürünler
Silbifire-Sealbifire 

olarak sıralanabilir.

Endüstri Uygulamaları

Sektör Temsilcisi / Temsilcileri